0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Ekspertiza gjermane për zjarrin në spitalin e Tetovës është gati, pritet përkthimi i raportit

Ekspertët dhe hetuesit nga Policia federale kriminalistike nga Gjermania pas ekspertizës disa mujore për zjarrin në spitalin modular të Tetovë më 8 shtator të vitit 2021 kanë përpunuar raportin që të premten është dorëzuar deri tek Prokuroria Publike. Sipas informacioneve të prokurorisë tetovare, raporti do të shqyrtohet dhe do të vendoset për hapa të mëtutjeshëm, ndërsa arsyeja për këtë është gjuha gjermane.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle