Evropë SQEvropë.Portal SQ

Ekspertët ushtarakë: Ushtria ukrainase është më e vogël se ajo ruse, por mund të rezistojë

- Forcat e armatosura të Ukrainës janë në masë të madhe më të shumtë në numër dhe më inferiorë në kuptim të armës dhe pajisjes nga ato ruse, por, në kontekst të pushtimit rus me përmasa të mëdha, ekspertët ushtarakë thonë se ata do të jenë të aftë të bëjnë rezistencë të madhe dhe të shkaktojnë humbje të mëdha.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle