Botë SQBotë.Portal SQ

Ekonomia e Koresë së Jugut me rritje më të madhe në 11 vitete e fundit

Në vitin 2021, ekonomia e Koresë së Jugut rritet me tempo tëshpejtuar në 11 vitet e fundit. Kjo ka të bëjë me eksportin e qendrueshëm dhe aktivitetin e fuqishëm në sektorin e shërbimit, kumtoi Banka Qendrore e vendit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle