0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Eko-vetëdije: Mënjanimi i qeseve të plastikës do të ndikojë në uljen e mbeturinave nga plastika

Qendra për hulumtim dhe informim për mjedisin jetësor Eko-vetëdija sot kumtoi se në tërësi e mbështetë hyrjen në fuqi të dispozitave për ndalesë për shfrytëzimin e qeseve të plastikës për sjellje të mallrave nga tregu, që fillon me zbatim prej sot.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle