0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

EFD-ja franceze do të ndaloj të ndërpret energjinë elektrike për konsumatorët e saj privatë në raste të faturave të papaguara

Kompania franceze për prodhimtari dhe shpërndarje të energjisë elektrike – EFD, sot kumtoi se do të filloj të kërkoj ndërprerje të energjisë elektrike për konsumatorët e saj privat me fatura të papaguara, gjatë gjithë vitit, ndërsa jo për kohën e moratoriumit dimëror që do të vazhdoj nga 1 nëntori dhe më 31 mars, njofton korrespodenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle