Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Edhe Sllovakia vendos “mbylljen” për të pavaksinuarit

Sllovakia është duke vendosur masa më të rrepta për personat të cilët nuk janë të vaksinuar kundër koronavirusit për shkak të rritjes së numrit të rasteve të reja me kovid dhe personave të hospitalizuar, gjë që e stërngarkon sistemin shëndetësor të vendit, deklaroi sot kryeministri sllovak Eduard Heger.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle