0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Edhe Bullgaria i formoi grupet e punës në prag të seancës ndërqeveritare të martën

Edhe Qeveria bullgare i formoi grupet e punës për bashkëpunim me Maqedoninë e Veriut, të cilat duhet ta intensifikojnë procesin e afrimit dhe ta hapin rrugën për zgjidhje të kontestit ndërmjet dy vendeve, në suaza të qasjes dhe dinamikës së re, të cilat ishin paralajmëruar  nga kryeministrat e të dy vendeve, Dimitar Kovaçevski dhe Kiril Petkov.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle