0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQ

E pranojmë esencën e Rezolutës, por me rëndësi është të jetë edhe në pajtueshmëri me Kushtetutën, tha kryeministri

E pranojmë esencën dhe strukturën e Rezolutës si dhe tekstin pa ndryshuar asnjë pikë, asnjë presje. Por kur kryeministri do të mbështes dokument në kundërshtim me Kushtetutën, ajo flet për Qeverinë, për shtetin, ajo flet për institucionet. Këtë sot e deklaroi kryeministri Zoran Zaev në pyetjen nëse nuk qëndron emri kushtetues i shtetit në tekstin e Rezolutës iniciuar nga VMRO-DPMNE për linjat e kuqe të shtetit, a do ta mbështes të njëjtën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle