0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQPartitë politike SQPolitikë SQ

E Majta parashtroi padi penale kundër ministrit Spasovski

E njoftojmë opinionin se Partia politike E Majta, në Prokurorinë themelore publike – Shkup, parashtroi padi penale kundër ministrit të Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë – Oliver Spasovski, për shkak të dyshimit të bazuar  për vepër të kryer penale “Keqpërdorim i pozitës dhe autorizimit zyrtar”, e ndëshkueshme sipas nenit 353 paragrafi 1 nga Kodi penal I RM-së, me kanosje të dënimit me burg prej gjashtë muajve deri tre vite.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle