0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQ

Dyfishohen gjobat për mosmbajtjen e maskës në SHBA

Presidenti amerikan Xho Bajden zbuloi mbrëmë vonë planin për luftë të mëtejshme kundër pandemisë së koronavirusit. Plani kërkon ndëshkime më të ashpra për personat që refuzojnë të mbajnë maska ​​në transportin publik. Shuma e gjobës u dyfishua. Në shkeljen e parë, shkelësi do të gjobitet me 500 dollarë, dhe në shkeljen e dytë gjoba mund të jetë deri në 3.000 dollarë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle