Botë SQBotë.Portal SQ

Dy viktima dhe mbi 60 të lënduar në tërmetin prej 6 ballë sipas shkallës Rihter në Kinë

Të paktën dy persona humbën jetën sot, në tërmetin me intensitet prej 6 ballë sipas shkallës Rihter në provincën Seçuan në Kinën jugperëndimore, lajmëruan mediat  shtetërore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle