0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Dy pacientë me dializë morën veshkë nga një dhurues i vdekur dhe u krye një transplant i palcës kockore

Në  Klinikën e Urologjisë herët në mëngjes përfundoi operacioni i dytë nga dy transplantet e veshkës, pasi familja e një djali të ri me vdekje në tru pranoi të dhuronte organet të shtunën vonë në mbrëmje. Përveç veshkave, ekipi i Klinikës së Ortopedisë ka kryer edhe transplantim të indit kockor, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle