0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Dy kongresistë amerikane për vizitë sekrete në Kabul

Dy anëtarë të Kongresit amerikan dje kanë bërë një udhëtim të paparalajmëruar në kryeqytetin afgan, Kabul, duke thënë se ishte një vizitë për të vlerësuar përpjekjet e evakuimit dhe për t'i bërë presion presidentit amerikan Xho Bajden të shtyjë afatin e 31 gushtit për tërheqjen e trupave amerikane të mbetura në Afganistan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle