0_Web_Aktuale SQBotë SQBotë.Portal SQ

Dy gazetarë fitues të Çmimit Nobel për Paqe

Çmimi Nobel për Paqe për vitin 2021 i është ndarë kryeredaktorit dhe redaktorit përgjegjës të gazetës së pavarur ruse “Novaja gazeta”, Dmitrij Muratov dhe gazetares filipinase Marija Resa, njoftoi Komiteti i Nobelit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle