Evropë SQEvropë.Portal SQ

Dy britanikë dhe një maroken përballen janë nën kërcënim të dënimit me vdekje në Donjeck për shkak të luftimeve për Ukrainën

Dy britanikë dhe një maroken, janë kapur derisa kanë luftuar në anën ukrainase, mund të marrin dënim me vdekje,  pasi e pranuan fajin në një gjykatë në Republikën e vetëshpallur Popullore të Donjeckut në Ukrainën lindore, lajmëruan mediat ruse.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle