0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Duma ruse votoi vendosjen e përgjegjësisë penale për “përhapjen e lajmeve të rreme për operacionet e ushtrisë ruse”

Duma shtetërore ruse, njëzëri, menjëherë në leximin e dytë dhe të tretë, e miratoi propozim-ligjin për vendosjen e përgjegjësisë penale për përhapjen e informacioneve të rreme lidhur me forcat e armatosura (FS) të Federatës Ruse, lajmëroi Tass-i.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle