0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë MaqedoniShoqëri SQ

Duka: Autostrada “Rruga e Arbërit” është mundësi për prosperitetin ekonomik në rajonin më të gjërë

- Ndërtimi i autostradës "Rruga e Arbërit", e cila dje ishte lëshuar për komunikacion, ndërsa i lidh Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, në Dibër, është nga vlera e madhe për prosperitetin ekonomik të rajonit  më të gjërë nga të dyja anët e kufirit, vlerësoi për MIA-n, kryetari i komunës së Dibrës, Hekuran Duka.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle