0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Duda: Nëse Sofja ju thotë “jo” për BE edhe pas zgjedhjeve, personalisht do të angazhohem për t’u zgjidhur çështja

Shpresoj se qeveria e sapoformuar në Bullgari do të ketë pozicion më konstruktiv, qëndrim në pikëpamje të inkuadrimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në BE nëse Bullgaria edhe më tej reagon në mënyrë jokonstruktive, përkatësisht nëse thotë "jo" për hyrjen e Maqedonisë së Veriut, unë personalisht do të reagoj dhe do të angazhohem për përgatitje të dokumentit që më lehtë të përballeni me çështjen për hyrje në BE, thotë presidenti polak, Andzhej Duda.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle