Evropë SQEvropë.Portal SQ

Drejtori i Gamalleja: Vaksina Sputnik në kombinim me Sputnik llajt mbron gati 100 për qind nga lloji omikron

- Efikasiteti i vaksinës ruse Sputnik V kundër llojit omikron është 75 për qind, njoftoi sot drejtori i epidemiologjisë dhe mikrobiologjisë së Gamalesë, Aleksandar Ginstburg. Ai shtoi se nëse personaliteti rivaksinohet me Sputnik Lajt, atëherë mbrojtja mund të arrijë deri 100 për qind.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle