0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Dr. Stevanoviq për MIA-n: Pavarësisht situatës momentale me KOVID-19 duhet të vazhdojmë të jemi përgjegjës

- Situata me koronavirusin në vend len përshtypje se punët janë qetësuar. Për momentin, në rajon situata me KOVID-19 është stabile, por në Kinë javën e kaluar janë regjistruar 32.695 raste të infeksionit me koronavirus. Edhe pse është larg nesh, dr. Milena Stevanoviq, drejtoreshë e Klinikës Universitare për Sëmundje Ngjitëse dhe Gjendje Febrile në deklaratë për MIA-n tha se gjatë viteve të kaluara mësuam se KOVID-19 nuk është sëmundje që mund të parashihet lehtë dhe për këtë shkak duhet të respektohen masat për mbrojtje si më parë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle