0_Maqedoni.Portal SQParashkimi i motit SQShkup SQ

DPHM: Mot i vranët me reshje të shiut pasdite, sonte dhe nesër

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, nga mesdita fillimisht në pjesët perëndimore me reshje shiu, të cilat deri në orët e mbrëmjes do të përhapen në më shumë vende. Lokalisht në pjesët perëndimore reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme (mbi 25 l/m2). Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa pasdite dhe në fund të ditës kohë pas kohe erë e fuqishme nga drejtimi jugor, kumtoi Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle