0_Maqedoni.Portal SQShoqëri SQ

DPHM: Dje më së shumti shi ka rënë në Strumicë, gjatë fundjavës shi i rrëmbyeshëm në disa vende

Më së shumti shi - 13 litra në metër katror dje ka rënë në Strumicë, pas së cilës vijojnë Shkupi me 12 litra, Shtipi me 11, Berova me 6, Kumanova dhe Vinica me nga tre litra dhe Kriva Pallanka me një litër në metër katror, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM) dhe gjatë fundjavës paralajmëron shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima në disa vende.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle