Botë SQBotë.Portal SQ

Dorëheqje të anëtarëve të familjes së Nazarbaev nga funksionet ekzekutive në sektorin shtetëror energjetik të Kazakistanit

Dorëheqje nga pozitat udhëheqëse në kompanitë shtetërore të anijeve që merren me furnizimin me naftë dhe gaz kanë dhënë dy anëtarë të familjes më të ngushtë të ish-presidentit të Kazakistanit, Nursulltan Nazarbaev, kumtoi sot Fondi shtetëror i Kazakistanit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle