0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Donacion në vlerë prej 38.185 euro për Klinikën Universitare për kirurgji maksilofaciale

Në Ambasadën e Japonisë në vend sot, ambasadori japonez Hironori Sevada dhe drejtoresha e Klinikës Universitare për Kirurgji Maksilofaciale, Danica Popoviq Monevska, nënshkruan marrëveshje për grant në vlerë prej 38.185 euro, me çka do të furnizoet me sistem neuromonitorimi ndëroperativ që do të ofrojë shërbime më të sakta dhe më të sigurta të kujdesit shëndetësor për pacientët me kirurgji të fytyrës, nofullës dhe qafës.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle