0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQ

Dodon pas arrestimit: Ky është një rast i inskenuar politikisht

Ish presidenti i Moldavisë dhe lider i Partisë Socialiste opozitare proruse, Igor Dodon, sot deklaroi se është arrestuar nën dyshimin për korrupsion, akt për të cilin mediat perëndimore besojnë se do ta hidhërojë Moskën.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle