Ballkan SQBallkan.portal SQ

Dodik: Në rast të sanksioneve perëndimore pres ndihmë nga Kina dhe Rusia

- Anëtari i Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Millorad Dodik deklaroi se nuk do të heqë dorë nga planet separatiste për Republika Srbskën madje edhe nën kërcënimin nga sanksionet perëndimore, ndërsa nëse vendosen, pret që Rusia dhe Kina t'i ndihmojnë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle