Ballkan SQBallkan.portal SQ

Dodik mbeti pa mbështetjen e pritur në parlamentin e Republika Srpska, vendimet e presidencës së BeH-së hyjnë në fuqi

Lideri i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, nuk arriti të bllokojë vendimet e presidencës së BeH pasi opozita në parlamentin e Republikës Srpska ia ktheu shpinën mbrëmë, duke penguar veton që ai vendosi për një sërë marrëveshjesh dhe vendime për të cilat u bisedua në krye të shtetit javën e kaluar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle