0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQ

Dodik: Izetbegoviqi me retorikën e tij të ashpër BeH-në e çon në shpërbërje

Anëtari serb i Presidencës së BeH-së, Milorad Dodik sot ka deklaruar se lideri i Partisë për Aksion Demokratik (SDA), Bakir Izetbegoviq gjithnjë e më shumë përdor retorikë të ashpër në aktivitetet e tij publike me çka hap fronte kundër Republikës Serbe, por edhe vendeve fqinje, Serbisë dhe Kroacisë, më parë edhe ndaj Malit të Zi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle