0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Do të thjeshtësohet procedura për vendosje të fotovoltaikëve

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot kumtoi se po punohet në zgjidhjen ligjore dhe akte nënligjore të cilët së shpejti do të gjenden para deputetëve në Kuvend dhe të cilat do të mundësojnë veprim dhe procedura të lehtësuara për vendosje të fotovoltaikëve, identike me ato në shtetet perëndimore evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle