0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Do të hapet pikë e vaksinimit në sallën e vogël të QS A1 “Boris Trajkovski”, janë rivaksinuar gjysmë milionë qytetarë

Për shkak të rritjes së interesimit për vaksinim nga e mërkura dhe e enjtja do të hapet përsëri pika e vaksinimit në Qendrën sportive “Boris Trajkovski” por në sallën e vogël, ka thënë ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai ka njoftuar se procesi i imunizimit zhvillohet mirë në të gjitha pikat dhe deri dje mbi 650 mijë qytetarë kanë pranuar të paktën një dozë të vaksinës, ndërsa numri i të rivaksinuarve ka arrit gjysmë milionë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle