0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQ

DMSH-ja mori 5.000 litra Eurodizel nga rezervat për shuarjen e zjarreve pyjore

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim informon se bazuar në Vendimin e Qeverisë, e cila edhe lejoi nëse ka nevojë për aksione të shuarjes së zjarrit të përdorë karburant pa kompensim nga rezervat e Ministrive të Mbrojtjes dhe të Punëve të Brendshme, dje u realizua transporti i 5.000 litrave Eurodizel.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle