0_Maqedoni.Portal SQSektori civil SQShoqëri SQ

Dje janë aplikuar 14.554 vaksina, deri më tani janë rivaksinuar 507.443 qytetarë

Deri dje janë vaksinuar gjithsej 685,775 qytetarë. Dozën e parë të vaksinës dje e kanë marrë 10,688 qytetarë, ndërsa gjithsej janë vaksinuar 14,554 qytetarë. Në shtet gjithsej janë aplikuar 1,193,218 vaksina, ndërsa 507,443 qytetarë u rivaksinuan, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, duke shtuar se vaksinimi zhvillohet pandërprerë në të gjitha pikat në të gjithë vendin dhe në vijim është vaksinimi në terren.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle