0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Ditën e kaluar janë prodhuar 13.056 megavat orë energji elektrike

SHA EMV gjatë ditës së djeshme prodhoi 13.056 megavat orë energji elektrike, informojnë sot nga Qeveria. Në termoelektranat janë prodhuar 7.377 MWh,ndërsa në hidroelektranat dhe në Parkun e Erës Bogdanci janë prodhuar 5.679 MWh. Në ditën e fundit EMV-ja furnizoi 4.580 MWh energji elektrike.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle