Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Ditë zie kombëtare të mërkurën në Greqi për vdekjen e Genimatës, Parlamenti e ndërpreu punën

- Në tronditje dhe mosbesim, bota politike, por edhe publiku në Greqi, e morën lajmin për vdekjen e lideres së Lëvizjes për ndryshim, Fofi Genimata, ndërsa me vendim të kryeministrit grek Kirjakos Micotakis, të mërkurën, në ditën e varrimit do të shpallet ditë zie nacionale, përderisa në Parlament deri në fund të kësaj jave do të mbetet i mbyllur, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle