0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Dita për mysafirë të lartë në stërvitjen “Seven stars 2022” në Krivollak

Në prani të zëvendësministrit të Mbrojtjes, Bashkim Hasani, zëvendësshefit të Shtatëmadhorisë së ARM-së, gjeneral-majorit Azim Nuredin dhe disa përfaqësuesve të huaj, në poligonin e armatës "Krivollak", sot u realizua Dita për mysafirë të lartë, në kuadër të stërvitjes "Seven stars 2022", në organizim të Brigadës së Evropës Juglindore (SEEBRIG), e cila ndodhet në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Është një ushtrim i asistuar me kompjuter, i cili zhvillohet çdo dy vjet dhe është një nga aktivitetet kryesore të trajnimit të SEEBRIG-ut.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle