Ballkan SQBallkan.portal SQ

Dita e tretë e zjarrit aktiv në afërsi të Athinës

Për të tretën ditë me radhë forcat zjarrfikëse në Greqi nga toka dhe ajri po përpiqen ta vënë nën kontroll zjarrin në pjesën lindore të zonës Atika, rajoni më i gjerë i Athinës, ndërsa vlerësimet fillestare janë se një sipërfaqe prej mbi 8,000 hektarë është djegur deri më tani, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle