0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Dita e tretë e bllokadës së transportuesit privatë të autobusëve, Qyteti i Shkupit me thirrje të re publike për linjat numër 20 dhe 22

- Transportuesit privatë të autobusëve tashmë të tretën ditë me radhë me vazhdojnë protestat e tyre përmes bllokadave në disa nga pikat kryesore të trafikut në kryeqytet. Sipas deklaratave të tyre të mëparshme, ata nuk do t'i largojnë autobusët derisa të plotësohen kushtet e parapara për pagesën e borxhit që e kërkojnë nga Qyteti i Shkupit. Nga ana tjetër, autoritetet e qytetit paralajmërojnë se sot do të ketë një thirrje të re publike për transportuesit privatë të autobusëve për linjat numër 20 dhe 22.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle