0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Dita e fundit e Regjistrimit, ESHS i bindur se do të përfundojë në afatin ligjor

Në pajtim me Ligjin për regjistrim, sot është dita e 26-t[ e Regjistrimit të popullatës, amvisërive dhe banesave në Republikën e Maqedonisë 2021. Deri dje në vend janë regjistruar gjithsej 1.760.194 persona, 546.080 amvisëri dhe 789.406 banesa, përderisa mundësinë për vetëregjistrim të personave jashtë vendit deri më tani e shfrytëzuan – 201.247 qytetarë nga diaspora.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle