0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Dita e dytë nga protesta e AOGJSH, ende nuk ka ftesë për takim me Qeverinë

Kërkesat tona janë më se të drejta, nuk kemi informacion nga Qeveria dhe ende nuk kemi ftesë për t'u takuar. Sipas të dhënave të publikuara dje nga Enti Shtetëror i Statistikës, duhet të ulemi sa më parë dhe të gjejmë zgjidhje, sepse ato deklarata të Qeverisë se nëse i paguajnë pagat punonjësve të sektorit publik, do të rritet inflacioni, janë të pasakta, tha kryetari i Sindikatës së AOGJSH Tërpe Deanoski në ditën e dytë të protestës paralajmëruese të të punësuarve në administratën shtetërore.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle