0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQSektori civil SQShoqëri SQ

Dita botëroren për ngritjen e ndërgjegjësimit për rritje tek fëmijët

Kovid -19 është i pranishëm për një periudhë të jetës. Rritja dhe pasojat e rritjes së dëmtuar janë për qëllim të jetës, është motoja me të cilën Shoqata e prindërve të fëmijëve me fëmundje endokrine - RRITJA e Republikës së Maqedonisë së Veriut bashkohet drejt shëmimit të Ditës botërore për ndërgjegjësimin për rritjen e fëmijëve. Me këtë rast, aktivitetet u njoftuan në mëngjes në Sheshin Maqedonia në Shkup, ku do të dërgohen mesazhe për rëndësinë e diagnostikimit dhe trajtimit në kohë të problemeve të rritjes.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle