0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Dita botërore e personave të sëmurë me sklerozë multiple shënohet me marsh në Shkup

Sindikata nacionale e personave me aftësi të kufizuara fizike "Mobiliteti Maqedoni" me rastin e 30 majit - Ditës botërore të personave me sklerozë multiple nën moton "Diversiteti bashkon" sot mbajti marsh për ngritjen e vetëdijes publike për problemet me të cilat përballen këta persona, për nevojat e tyre specifike për një jetë më të mirë dhe përfshirjen e tyre sociale.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle