0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQShoqëri SQ

Disa nga zjarrfikësit bullgarë të cilët ndihmonin në Maqedoni të Veriut u kthyen në Bullgari

– Grupi i parë i zjarrfikësve bullgarë të cilët ishin dërguar të ndihmojnë në shuarjen e zjarreve në Maqedoninë e Veriut u kthyen në Bullgari. Televizioni Nacional Bullgar (BNT) informoi se 25 zjarrfikës janë kthyer në Bllagoevgrad dhe Smolljan. Ata një javë me tre automjete zjarrfikëse luftonin me zjarret në Maqedoninë e Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle