Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Disa forca ruse e braktisin Mariupolin, pohon një zyrtar amerikan

SHBA-ja ka parë disa të dhëna për tërheqjen e disa forcave ruse nga qyteti ukrainas Mariupol, si dhe lëvizjen e tyre drejt pjesës veriperëndimore të vendit, megjithëse luftimet për qytetin portual  vazhdojnë, pohon një zyrtar i lartë anonim i mbrojtjes së SHBA-së, raportojnë mediat amerikane.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle