0_Web_Aktuale SQEvropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Diplomati i NATO-s: SHBA-ja mendon për transferimin e ushtarëve nga Evropa Perëndimore në Evropën Lindore

- SHBA-ja mendon që në javët e ardhshme të transferojë një pjesë të ushtarëve të saj të stacionuar në Evropën Perëndimore në Evropën Lindore, deklaroi për mediat britanike një diplomat nga NATO-ja, në kushte të eskalimit të tensioneve mes Ukrainës dhe Rusisë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle