Evropë SQEvropë.Portal SQ

Diplomatët evropianë të zhgënjyer nga ndryshimet iraniane në tekstin e marrëveshjes

Diplomatë të lartë nga Franca, Britania e Madhe dhe Gjermania, të cilët sot në Vjenë morën pjesë në bisedimet për rinovimin e marrëveshjes bërthamore me Iranin, shprehën zhgënjimin dhe shqetësimin për ndryshimet e propozuara nga Teherani në tekstin e dakorduar në raundet e mëparshme.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle