0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Dimitrovi në Beograd: Për rindërtimin e kredibilitetit të BE-së në rajon, nevojitet një hap konkret në kohën më të shpejtë

Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Slloveni mbahet në periudhën  kur kredibiliteti i premtimit evropian për të ardhmen e rajonit është në pikëpyetje, për shkak të së cilës nevojitet  të dërgohet  sinjal i qartë politik dhe të dy palët të ndërmarrin përgjegjësi për realizimin e përparimit, potencoi zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov në fjalim në panelin "BE-ja - Ballkani Perëndimor:  Çka mund të presim  nga mbledhja e BE-së në Slloveni?", në suaza të Forumit ekonomik në Beograd.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle