0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Dimitrov: Si vend dhe popull të trajtohemi me dinjitet që e meritojmë

Rasti i Maqedonisë së Veriut është test serioz për perspektivën evropiane të rajonit dhe për postulatet e Unionit si bashkësi të vlerave, që e shënon llojllojshmërinë gjuhësore dhe kulturore të kontinentit. Investimi është i madh, dhe bëj thirrje që si vend dhe popull të trajtohemi me dinjitetin që e meritojmë dhe të zbatohen kriteret për qasjen drejt Unionit, si dhe vlerat evropiane.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle