0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Dimitrov: Prioritetet e kryesimit slloven janë në favor të kredibilitetit të BE-së

Prioritetet e kryesimit slloven me BE-në në gjashtë muajt e ardhshëm, krahas mbështetjes miqësore për ne dhe për rajonin, paraqet edhe marrëdhënie principiele në favor të kredibilitetit të vetë Unionit, deklaroi sot zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov në takimin në Lubjanë me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Sllovenisë dhe kryesues aktual me Këshillin për punë të përgjithshme të BE-së, Gashper Dovzhan.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle