0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Dimitrov për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor në BE: Nëse një dhomë në shtëpinë evropiane është pa ujë, rrymë dhe ngrohje, do të vuajë tërë shtëpia

Për Greqinë, mendoj se për shumë vende të tjera anëtare, por jo për të gjithë, është e qartë se ky rajon është pjesë e Evropës. Imagjinoni një shtëpi dhe ajo shtëpi është Bashkimi Evropian dhe në shtëpi ka një dhomë që nuk ka ujë, nuk ka energji elektrike, nuk ka ngrohje. Shtëpia do të vuajë, jo vetëm dhoma, tha zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut I obliguar për çështje evropiane Nikolla Dimitrov pas konferencës në Selanik, duke shpjeguar situatën me perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle