0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Dimitrov: Nuk u tërhoqa vetë, qëndrimet e mia për kontestin me Sofjen shkak që nuk do të jem pjesë e qeverisë

Zëvendëskryeministri i obliguar për çështje evropiane Nikolla Dimitrov thotë se nuk është tërhequr vetë nga funksioni dhe se ajo që nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re është rezulta i pozitave të tija lidhur me çështjen me Bullgarinë. Thekson se interesi i dikujt edhe në vend edhe jashtë vendit është që ai të mos jetë pjesë e qeverisë, por edhe të mos jetë në vend, për çka, siç theksoi, ka marrë ofertë për vendin e ambasadorit gjë që ai ka refuzuar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle